» مطالب » تازه‌ها و رخدادها » نشست نقد کتاب اندیشیدن با هنر
تازه‌ها و رخدادها

نشست نقد کتاب اندیشیدن با هنر

خرداد 13, 1402 زمان مطالعه: ۱ دقیقه 40132

در عصر سه‌شنبه‌های مجله بخارا

به مناسبت انتشار کتاب «اندیشیدن با هنر» نوشتۀ دکتر نعمت‌الله فاضلی که از سوی مؤسسۀ متن و فرهنگستان هنر منتشر شده است، دهمین نشست عصر سه‌شنبه‌های مجلۀ بخارا به بررسی این کتاب اختصاص یافته است. این نشست در ساعت پنج بعدازظهر سه‌شنبه بیست و سوم خردادماه ۱۴۰۲ در مؤسسۀ بهاران خرد و اندیشه برگزار می‌شود.

کتاب «اندیشیدن با هنر: بازاندیشی انتقادی در فرهنگ امروز ایران» تحلیل فرهنگی پدیده‌ها و تجربه‌های هنری ایران امروز است؛ این‌که چگونه جامعه و مردم امروز ایران فیلم، موسیقی، پدیده‌های ادبی و هنرهای قومی را در خدمت نقد جامعۀ خود استفاده می‌کنند. تحلیل فرهنگی، نقد هنری و زیبایی‌شناختی آثار هنری نیست، اما نقد جامعۀ ایرانی است. استاد شجریان، شاهنامه، حافظ، «جوکر»، «خانه پدری»، «سگ‌کشی» و… در این کتاب با رویکردی بدیع و جامعه‌شناسانه تحلیل شده‌اند.

در این نشست دکتر محمدرضا مریدی، دکتر امیر مازیار، دکتر نعمت‌الله فاضلی و علی دهباشی به بحث دربارۀ این کتاب خواهند پرداخت.

نشست نقد کتاب اندیشیدن با هنر - پوستر
پوستر نشست نقد کتاب اندیشیدن با هنر

این نشست در ساعت پنج بعدازظهر سه‌شنبه بیست و سوم خردادماه ۱۴۰۲ در مؤسسه بهاران خرد و اندیشه به نشانی: میدان دکتر فاطمی، خیابان جویبار،‌ کوچه نوربخش، پلاک ۲۱ برگزار می‌شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
سردبیر پنداشت

سردبیر پنداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت